KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 15143373
nr 1514 3373
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Tusch, "Konstkritik". Signerad. Bildmått: 22x26 cm, yttermått inklusive ram: 34x38 cm
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 9 januari 2023
kl 19:02:08
5/1 12:14:57
Albert Engström
Läs mer om Albert Engström